Jullovet 2015-2016

°

Ja, här kommer som vanligt lite nördig och helt onödig statistik över mitt jullov! 😉  

°

Antal lediga dagar:  19  

Antal lästa böcker: 7  

Antal sedda serieavsnitt: 42  

Antal sedda filmer hemma: 5  

Antal biobesök: 2  

Antal gånger jag har träffat Malte: 4  

Antal gånger jag har träffat Jimmy:  5  

Antal gånger jag har träffat Jenny:  5  

Antal gånger jag har träffat mina föräldrar:  3  

°

Lite speciella händelser under jullovet: 

Mötte upp med två trevliga författare i bokhandeln i Farsta: Viveca Sten och Tilde de Paula Eby.

Och sen så träffade jag ännu en trevlig författare: Åsa Hellberg.

Gratulerade svärdottern på 22-årsdagen och sonsonen på 1-månadsdagen.

Härlig julafton med delar av familjen och släkten, hemma hos Jenny och Mathias i Stuvsta.

En extra julafton, också i Stuvsta, på juldagen, då också med Jimmy, Angelica, och Malte.

Fika och shopping tillsammans med Jimmy, Angelica, och Malte. 

Biobesök med en mycket bra film, En man som heter Ove.

Besök i Mall of Scandinavia med lite shopping, och sen biobesök i nya IMAX-bion då vi såg Star Wars. 

Lunch och fika i Åkersberga med Jimmy, Angelica, och Malte. 

Åkte lastbil i elva timmar med Jimmy.

Bokat en resa till Turkiet i sommar. 

°

Statistik Jullovet 2014-2015.

Statistik Jullovet 2013-2014.

Statistik Jullovet 2012-2013.

Statistik Jullovet 2011-2012.

Statistik Jullovet 2010-2011.

Sammanfattning Jullovet 2009-2010.

Sammanfattning Jullovet 2008-2009.

Sammanfattning Jullovet 2007-2008.

Sammanfattning Jullovet 2006-2007.

Sammanfattning Jullovet 2005-2006.

°

Nu är det 108 arbetsdagar fram till sommarlovet!

Halva terminen har gått tisdagen den tjugofjärde mars!

Avslutning torsdagen den nionde juni! 

°

Vikt – Vecka 01 – Måndagen den 4 januari:  60,1 kg. 

°

Länk till kategorin med mina speciella statistik-inlägg
°
IMG_1972
°

4 Responses to Jullovet 2015-2016

  1. Gunilla skriver:

    Mycket trevligt du haft med familjen och även hunnit åkt med Jimmy i bilen! Så nu är det dags igen att jobba, då får du tänka på
    värmen som skall innesluta dig på semesterresan, när du nu kommer ut i mörkret och kylan på morgonkulan.
    Ha det så bra! Kram!

    • @ Gunilla: Ja, det har varit ett riktigt bra jullov, med mycket umgänge med familjen.

      Femton minus nu när jag strax ska gå iväg till jobbet…. Får tänka på Turkiet-resan….

      Ha det bra du med! Kram! 🙂

  2. […] Statistik Jullovet 2015-2016 […]

  3. […] Statistik Jullovet 2015-2016 […]

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com Logo

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Google+-foto

Du kommenterar med ditt Google+-konto. Logga ut /  Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

w

Ansluter till %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggare gillar detta: